Binnenkort in De Kapel

  • 19 apr Karel Becvar, lezing: ‘Kerngezond op je honderdste? Het begint vandaag’
  • 26 apr Elisabeth Kolpa, interactieve lezing: Luisteren naar je innerlijke stem
  • 3 mei Ruben Jacobs, lezing: Waar de bijen slapen
  • 7 mei Cello & fagot concert - Lucia Swarts & Gerard Wiegers
  • 10 mei Drs. Rinus van Warven, lezing: Geloven voorbij de tegenstelling.
  • 16 mei Stiltedag met Els Gielens – vertrouwde patronen loslaten en opnieuw contact met innerlijke rust, bezieling & menselijkheid.
  • 17 mei Ben Prins, lezing: Ik ben homo(foob)
  • 24 mei Lolita Heerens Kamper, lezing: Mijn weg als boerin, met de seizoenen
  • 28 mei The Blue Caftan - Films that matter - film met nagesprek o.l.v. Ellen Klaver
  • 31 mei Jaap Stork, lezing: Muzikale vrouwen
  • 7 jun Jeroen van der Kris, lezing: Over leven dankzij de dood van een ander
  • 14 jun Colette van der Ven, lezing: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid.
  • 21 jun Silvio Roduner, lezing: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis.
  • 28 jun Ine Zantingh, poetische zomerlezing, thema: Naar zee!
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Lezing Anne-Marie Wegh, thema: Maria Magdalena

Zondag 15 september spreekt Anne-Marie Wegh over Maria Magdalena. Het enige wat de Bijbel zegt over Maria Magdalena is dat zij één van de vrouwen was die Jezus volgden op zijn rondreis door Judea, en dat ze was bevrijd van zeven demonen. Bij nadere bestudering van de Griekse grondtekst blijkt in de schaarse woorden over deze mysterieuze vrouw echter een schat aan extra informatie te schuilen.

Wat uit die grondtekst verschijnt, is een heel ander beeld dan de boetevaardige zondares die de kerk van haar schetst. En ook een ander beeld dan wat in New Age-kringen wordt gesuggereerd, namelijk dat zij de vrouw zou zijn van Jezus. Tijdens deze lezing deelt Anne-Marie Wegh in woord en beeld met u haar verrassende ontdekkingen!

Anne-Marie Wegh schrijft boeken over spiritualiteit. Ook schrijft zij redactionele stukken voor tijdschriften als Mantra, Spiegelbeeld en Paravisie. Zij woont en werkt in een veertiende-eeuwse kerk met pastorie in Horssen. Hier begeleidt zij onder andere Yoga- en stilteretraites.

www.anne-marie.eu
www.maria-magdalena.nl

Auteur van o.a.:Maria Magdalena, auteur van het vierde evangelie’.

 

×