Binnenkort in De Kapel

  • 3 mei Ruben Jacobs, lezing: Waar de bijen slapen
  • 7 mei Cello & fagot concert - Lucia Swarts & Gerard Wiegers
  • 10 mei Drs. Rinus van Warven, lezing: Geloven voorbij de tegenstelling.
  • 16 mei Stiltedag met Els Gielens – vertrouwde patronen loslaten en opnieuw contact met innerlijke rust, bezieling & menselijkheid.
  • 17 mei Ben Prins, lezing: Ik ben homo(foob)
  • 24 mei Lolita Heerens Kamper, lezing: Mijn weg als boerin, met de seizoenen
  • 28 mei The Blue Caftan - Films that matter - film met nagesprek o.l.v. Ellen Klaver
  • 31 mei Jaap Stork, lezing: Muzikale vrouwen
  • 7 jun Jeroen van der Kris, lezing: Over leven dankzij de dood van een ander
  • 14 jun Colette van der Ven, lezing: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid.
  • 18 jun Fredie Kuiper, Suzanne Groot en Sylvia Hubers; muziek en verhalen ‘Over de Liefde’:
  • 21 jun Silvio Roduner, lezing: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis.
  • 28 jun Ine Zantingh, poetische zomerlezing, thema: Naar zee!
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Arnold Ziegelaar; lezing: Wat is aardse mystiek?

Op zondag 14 januari houdt drs. Arnold Ziegelaar een lezing met als titel: Wat is aardse mystiek?

Aanvang 10.30 uur. Locatie:  Potgieterweg 4, Bloemendaal.
Toegang : richtbedrag van € 10 ter dekking van kosten.

Voor velen is het geloof in God problematisch of onmogelijk geworden. Toch is de behoefte aan levensbeschouwing niet verdwenen. De spreker beschrijft zijn eigen levensbeschouwelijke wording die, gevoed door zijn studie van de filosofie en door levenservaringen, heeft geleid tot een denken dat hij aardse mystiek noemt. Dit denken is onder de indruk van de ervaring van het bestaansmysterie, dat er überhaupt een kosmische werkelijkheid is, en van het zijnsmysterie, dat wij de werkelijkheid en het eigen leven ervaren. Daarbij speelt de waarneming van de dingen in ruimte en tijd een belangrijke rol. Dit denken is een contemplatie van de geheimen van tijd, bewustzijn, kosmos en dood. Het zoekt verbinding met wat in kunstwerken, zoals poëzie en schilderkunst, aan de orde is.

Arnold Ziegelaar (1962) is filosoof en beeldend kunstenaar (fotografie en schilderkunst). Hij is docent in het hoger onderwijs, vooral bij de HOVO (Hoger Onderwijs voor Ouderen). Zijn interessegebied ligt vooral bij metafysica, bewustzijnsfilosofie, levensfilosofie en filosofie van de kunst. Naast artikelen publiceerde hij de boeken Aardse mystiek (2015) en Oorspronkelijk bewustzijn (2016). Aan de Universiteit Leiden verricht hij als buitenpromovendus onderzoek naar de grondvraag van de metafysica. Nadere informatie, teksten, schilderijen en foto’s zijn te vinden op www.arnoldziegelaar.nl

×