Pianiste Regina Albrink in De Kapel Bloemendaal
Op donderdag 25 september om 20.00 uur verwelkomt De Kapel Bloemendaal de internationaal gerenommeerde pianiste Regina Albrink voor een bijzonder recital. Zij brengt een meeslepend programma met werken van Händel, Chopin en Moessorgski. Een avond vol virtuositeit, emotie en verfijnde muzikaliteit in de intieme en sfeervolle setting van de Kapel. Reserveer hier uw ticket.
Over Regina Albrink
Regina Albrink behoort tot de meest gepassioneerde en veelzijdige pianisten van Nederland. Zij behaalde haar solistendiploma in Amsterdam bij Danièle Dechenne en vervolgde haar studie drie jaar aan de beroemde Franz Liszt Academie in Boedapest bij Pál Kadosa en Ferenc Rados.
Albrink trad op in heel Europa, Noord-Amerika en Azië. Zo was zij te horen in de serie Jonge Nederlanders en speelde zij met orkest in prestigieuze zalen zoals de Grote Zaal van Het Concertgebouw in Amsterdam en de Alte Oper in Frankfurt. Ook werkte zij jarenlang samen met balletlegende Alexandra Radius en met acteur Klaas Hofstra (1944–2023) in indrukwekkende theatervoorstellingen over componisten als Chopin, Beethoven en Liszt.
Het beroemde kerstrecital
Sinds 1991 geeft Regina Albrink jaarlijks een kerstrecital in Het Concertgebouw in Amsterdam. Deze concerten zijn steevast uitverkocht en trekken muziekliefhebbers vanuit de hele wereld. Haar recital van 2004 werd integraal uitgezonden op de radio en uitgebracht op cd, terwijl dat van 2008 verscheen op dvd. Nederlandse recensenten prijzen haar spel om de helderheid, verfijning en emotionele diepgang:
“Topconcert, parelend, fijnzinnig, helder en zo doorzichtig als glas. Regina is een integer musicus die de gedachte achter de geschreven noten via het hart laat spreken en daarom het publiek zo bijzonder raakt.”
Discografie
Naast haar concerten is Regina Albrink ook veelvuldig te beluisteren op cd en dvd. Tot haar veelgeprezen opnames behoren onder meer The Best of Gottschalk, Liszt The Legend, The Many Colors of Chopin, Beethoven 5 Sonatas, Dreams en Regina Albrink LIVE.
Concert in De Kapel Bloemendaal
Het optreden van Regina Albrink in De Kapel Bloemendaal belooft een onvergetelijke avond te worden. Het intieme karakter van de Kapel biedt een unieke kans om deze wereldpianiste van dichtbij te ervaren. Op het programma staan werken van Händel, Chopin en Moessorgski – drie componisten die elk op hun eigen manier de kracht en schoonheid van de pianomuziek laten horen.
📅 Datum: Donderdag 25 september
🕗 Aanvang: 20.00 uur
📍 Locatie: De Kapel Bloemendaal
🎟 Tickets: €20 – verkrijgbaar via Menu > Programma > Tickets of aan de deur (pin en contant).
Muziekprogramma:
Händel:
Suite nr.3, in d
Prelude: Presto
Allegro (fuga)
Allemande
Courante
Air & 5 Doubles
Presto
Chopin:
Nocturne op. 55 nr. 1, in f
Nocturne op. 70 nr. 1, in e Scherzo nr.2 op. 31, in bes
pauze
Moessorgski
Schilderijententoonstelling
Bent u erbij?
Reserveer snel uw kaarten en beleef een avond vol meeslepende muziek, gebracht door een pianiste die al vele harten heeft geraakt, van Amsterdam tot New York, van Frankfurt tot Tokio.