Binnenkort in De Kapel

  • 16 mei Stiltedag met Els Gielens – vertrouwde patronen loslaten en opnieuw contact met innerlijke rust, bezieling & menselijkheid.
  • 17 mei Ben Prins, lezing: Ik ben homo(foob)
  • 24 mei Lolita Heerens Kamper, lezing: Mijn weg als boerin, met de seizoenen
  • 28 mei The Blue Caftan - Films that matter - film met nagesprek o.l.v. Ellen Klaver
  • 31 mei Jaap Stork, lezing: Muzikale vrouwen
  • 7 jun Jeroen van der Kris, lezing: Over leven dankzij de dood van een ander
  • 14 jun Colette van der Ven, lezing: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid.
  • 18 jun Fredie Kuiper, Suzanne Groot en Sylvia Hubers; muziek en verhalen ‘Over de Liefde’:
  • 21 jun Silvio Roduner, lezing: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis.
  • 28 jun Ine Zantingh, poetische zomerlezing, thema: Naar zee!
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Maureen Venselaar, lezing: Een nieuw licht op de bijna-doodervaring en het leven na de dood.

Op zondag 13 april a.s. verzorgt Maureen Venselaar een lezing met als titel:
Een nieuw licht op de bijna-doodervaring en het leven na de dood.

Aanvang: 10.30 uur.
Toegang: richtbedrag € 10 ter dekking van kosten.

De (bijna)dood is een mysterie dat sinds mensenheugenis omringd is met allerlei emoties en levensvragen. Besta ik nog als ik er niet meer ben? Is er leven na de dood? Zie ik overleden dierbaren terug?
Tegenwoordig geven mensen die een bijna-doodervaring hebben gehad, een nieuw antwoord: Op de grens van het leven (bv. door hartfalen), gingen zij plots uit hun lichaam, door een donkere ruimte en tunnel naar een  hemels licht en alomvattende onvoorwaardelijke liefde. BDE’ers zijn er absoluut van overtuigd dat zij iets van het leven na de dood hebben meegemaakt.
Tot nu toe wordt de BDE neurologisch of bovennatuurlijk verklaard. Maar volgens de gerenommeerde Coma Science Group schieten beide verklaringsmodellen tekort. Drs. Venselaar heeft na 10 jaar literatuurstudie en veldonderzoek een non-dualistische verklaring ontwikkeld.
Het uitgangspunt van Venselaar’s BDE-theorie is gebaseerd op de bewezen death-flash rond de bijna-dood en de natuurwetenschap. Kerngedachte:
Wij zijn sterrenstof en onderdeel van het universum en worden altijd bepaald door de natuurwetten, tijdens ons leven, onze bijna-dood en leven na de dood. Leven en bewustzijn zijn gradueel in de ruimte en tijd, afhankelijk van omstandigheden.
Tijdens de lezing neemt Venselaar u stap voor stap mee in haar BDE-theorie en visie op het leven na de dood, aan de hand van fragmenten uit BDE’n en feiten/theorieën binnen de natuurwetenschap en raakvlakken met het gedachtegoed over het leven na de dood binnen wereldwijde levensbeschouwingen.

Maureen Venselaar is geesteswetenschapper (afgestudeerd op hulpverlening aan jonge dak-en thuislozen), 20 jaar geestelijk verzorgster. Zij heeft 10 jaar veldonderzoek en literatuurstudie naar de BDE gedaan en is grondlegger van de kwantum BDE-theorie op basis van (astro)fysica.

×