Lia Hol en Ellen Klaver, lezing: Wat doen we met 100 jaar toekomst?
Op zondag 15 november verwelkomen we Lia Hol en Ellen Klaver. Thema van de ochtend: Wat doen we met 100 jaar toekomst?
In september vierden we het 100-jarig bestaan van De Kapel. Een feestelijke dag op een bijzondere plek. Hoewel we natuurlijk vooral stilstonden bij de geschiedenis van het gebouw, de memorabele momenten die we nooit zullen vergeten, de mooie mensen die deze plek maakten tot wat zij vandaag is, keken we ook door een kier naar de toekomst. Want wat gaat deze plek de komende 100 jaar beleven? Wie zal zij door de openstaande deuren naar binnen zien komen? Wie zullen haar bezielen?
Lia Hol en Ellen Klaver, beide werkzaam op het programma Structuren van Zingeving, doen al drie jaar onderzoek naar de waarde van heilige plekken en de behoefte van jonge mensen naar zin. Zij nemen ons mee in wat zij door die kier naar de toekomst gewaarworden.

Lia Hol heeft een achtergrond in bedrijfskunde en religiewetenschappen. Zij heeft een coachingspraktijk gericht op zin in werk en leven en werkt aan projecten rond zingeving en samenleving. Zij werkt op dit moment samen met Ellen aan het programma Structuren van Zingeving dat geinitieerd is door de vereniging Vrijzinnigen Nederland. Lia is ook lid van die vereniging.
Eerder publiceerden zij, samen met collega Ward Huetink, het boekje Zin in de Samenleving.

Ellen Klaver studeerde Filosofie van Cultuur en Bestuur aan de Vrije Universiteit Amsterdam en Global Business and Sustainability aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze werkt bij Socires, een denktank voor samenlevingsvraagstukken, binnen het programma Structuren van Zingeving. Daar doet zij samen met Vrijzinnigen Nederland onderzoek naar zinvol (samen)leven in een postseculiere samenleving.
