Binnenkort in De Kapel

  • 26 jul Zomerbijeenkomst: ontmoeting en inspiratie
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Katrijne Bezemer; religieuze bijeenkomst, thema: Contemplatie in eigen huis.

Op zondag 26 maart verzorgt Katrijne Bezemer een religieuze bijeenkomst met als thema: Contemplatie in eigen huis.

Aanvang: 10.30 uur. Locatie: Potgieterweg 4, Bloemendaal

De scheiding van het vita contemplativa en vita activa is bij velen bekend. Simpel gaat het om het bezinnende – ten op zichte van het actieve leven buitenshuis. Spreekt Jezus niet ook over de ‘binnenkamer’ om je in terug te trekken?  In deze viering aandacht voor teksten die het comtemplatieve bevorderen kunnen. Dat zijn zeker niet alleen gebeden en meditatieve teksten maar eventueel ook muziek maken en luisteren en andere. We kijken naar wat helpt om de innerlijke vrede te (her) vinden in het drukke leven van alledag. Maar… ook om je weer voor te bereiden voor het actieve leven. Zoals de middeleeuwse mysticus meester Eckhart al zei: Contemplatie en actie horen hand in hand te gaan. In deze viering wordt niet gezongen maar wel ook naar passende muziek geluisterd.

Katrijne Bezemer is historicus en theoloog. Zij is werkzaam als voorganger bij Vrijzinnigen Nederland in De Kapel in Bloemendaal en in De Hoeksteen in Voorburg-Sassenheim. Haar interessegebieden zijn de gnostiek en de mystiek. Van haar hand verscheen: Op weg met de gnosis. Een alternatief christendom, Synthese 2011.

×