Binnenkort in De Kapel

  • 19 apr Karel Becvar, lezing: ‘Kerngezond op je honderdste? Het begint vandaag’
  • 26 apr Elisabeth Kolpa, interactieve lezing: Luisteren naar je innerlijke stem
  • 3 mei Ruben Jacobs, lezing: Waar de bijen slapen
  • 7 mei Cello & fagot concert - Lucia Swarts & Gerard Wiegers
  • 10 mei Drs. Rinus van Warven, lezing: Geloven voorbij de tegenstelling.
  • 16 mei Stiltedag met Els Gielens – vertrouwde patronen loslaten en opnieuw contact met innerlijke rust, bezieling & menselijkheid.
  • 17 mei Ben Prins, lezing: Ik ben homo(foob)
  • 24 mei Lolita Heerens Kamper, lezing: Mijn weg als boerin, met de seizoenen
  • 28 mei The Blue Caftan - Films that matter - film met nagesprek o.l.v. Ellen Klaver
  • 31 mei Jaap Stork, lezing: Muzikale vrouwen
  • 7 jun Jeroen van der Kris, lezing: Over leven dankzij de dood van een ander
  • 14 jun Colette van der Ven, lezing: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid.
  • 21 jun Silvio Roduner, lezing: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis.
  • 28 jun Ine Zantingh, poetische zomerlezing, thema: Naar zee!
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Katrijne Bezemer; lezing: Hildegard, Boeddha en de innerlijke tuin.

Op zondag 25 februari houdt drs. Katrijne Bezemer een lezing over Hildegard, Boeddha en de innerlijke tuin.

Aanvang 10.30 uur. Locatie:  Potgieterweg 4, Bloemendaal.
Toegang : richtbedrag van € 10 ter dekking van kosten.

Niets lijkt liefelijker dan een tuin. In het voorjaar komt weer de tijd om je tuin of balkon te gaan prepareren voor prettige uren buiten zitten. Maar een tuin is ook een prachtig symbool voor de principes van groei en sterven, van planten en verwijderen. Hoe de tuin er uiteindelijk uitziet is een combinatie van het oude en nieuwe; wat je nalaat te doen en wat je doet. Hildegard von Bingen – een middeleeuwse mystica – gebruikt de tuin als symbool voor het innerlijke leven van de mens. In deze lezing bekijken we haar visie daarop. Maar ook mystieke denkers uit andere religieuze tradities op tuinen en ontwikkeling komen aan bod. De tuin en degene die hem inricht zijn we zelf.

Katrijne Bezemer is historicus en theoloog. Zij is werkzaam als voorganger bij Vrijzinnigen Nederland in De Kapel in Bloemendaal en in De Hoeksteen in Voorburg-Sassenheim. Haar interessegebieden zijn de gnostiek en de mystiek. Van haar hand verscheen: Op weg met de gnosis. Een alternatief christendom. Synthese 2011.

×