Binnenkort in De Kapel

  • 19 apr Karel Becvar, lezing: ‘Kerngezond op je honderdste? Het begint vandaag’
  • 26 apr Elisabeth Kolpa, interactieve lezing: Luisteren naar je innerlijke stem
  • 3 mei Ruben Jacobs, lezing: Waar de bijen slapen
  • 7 mei Cello & fagot concert - Lucia Swarts & Gerard Wiegers
  • 10 mei Drs. Rinus van Warven, lezing: Geloven voorbij de tegenstelling.
  • 16 mei Stiltedag met Els Gielens – vertrouwde patronen loslaten en opnieuw contact met innerlijke rust, bezieling & menselijkheid.
  • 17 mei Ben Prins, lezing: Ik ben homo(foob)
  • 24 mei Lolita Heerens Kamper, lezing: Mijn weg als boerin, met de seizoenen
  • 28 mei The Blue Caftan - Films that matter - film met nagesprek o.l.v. Ellen Klaver
  • 31 mei Jaap Stork, lezing: Muzikale vrouwen
  • 7 jun Jeroen van der Kris, lezing: Over leven dankzij de dood van een ander
  • 14 jun Colette van der Ven, lezing: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid.
  • 21 jun Silvio Roduner, lezing: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis.
  • 28 jun Ine Zantingh, poetische zomerlezing, thema: Naar zee!
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!
Vrijdagochtend 9-13u vrije inloop met koster Olaf. Loop binnen voor een goed gesprek, een kop thee, een moment van reflectie of gewoon om je dag rustig te beginnen.

Han van Bree, lezing: Oordeel niet; de religieuze opvattingen van Greet Hofmans.

Op 17 november a.s. zal Han van Bree een lezing verzorgen met als thema:
Oordeel niet; De religieuze opvattingen van Greet Hofmans.

Aanvang 10.30 uur.
Toegang : richtbedrag van € 10 ter dekking van kosten.

Aan de hand van recent opgedoken bronnen (zoals brieven en verslagen van bijeenkomsten) zal Han van Bree een reconstructie maken van de godsdienstige visie van Greet Hofmans. Dit onderwerp maakt deel uit van de biografie van de ‘gebedsgenezeres’ die in 1956 wereldberoemd werd omdat zij als een Raspoetin koningin Juliana in haar macht zou hebben gehad. Onder meer aan de hand van haar opvattingen zal Van Bree proberen aan te tonen dat het streven naar macht over anderen verre van haar stond.

Greet Hofmans, 1952

Han van Bree (Veldhoven 1957) studeerde geschiedenis in Utrecht en Gent, schreef van 1983 tot 2022 de jaarboeken Het aanzien van, werkte jarenlang bij de NOS en specialiseerde zich min of meer per ongeluk op het Nederlandse koningshuis. In 2015 promoveerde hij in Leiden op het proefschrift De geest van het Oude Loo – Juliana en haar vriendenkring 1947-1957. Momenteel is hij bezig met de afronding van de biografie over Greet Hofmans, Het vertroebelde oog, dat in het voorjaar van 2025 zal verschijnen.

 

×