FILM – Op donderdagavond 20 november hebben we onze eerste filmvertoning met Outgrow the system, een film in het kader van het Food Film Festival van 10 november tot 10 december a.s. , georganiseerd door Voedsel Anders i.s.m. Haarlem Food Future.
Aanvang: 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. Toegang: € 5 leden, € 7,50 niet -leden. Tickets vanaf 27 oktober a.s.
Het nagesprek vindt plaats van 21.00 – 21.30 uur o.l.v. Marjan de Boer
Zij is oprichter en voorzitter van Haarlem Food Future en ontwikkelaar van het
Master Programma Food Systems Innovation bij Aeres Hogeschool

Outgrow the system is een film van Cecilia Paulsson en Anders Nilsson (Zweden, 2023, 58 min.). Voor de trailer klik hier.
Hoe zou onze wereld eruitzien als de economie er was om ons te dienen in plaats van andersom? Outgrow the System onderzoekt de nood van een fundamentele maatschappelijke en economische omslag. In plaats van symptoombestrijding graaft de film naar de wortels van de crisis: een systeem dat mens, natuur en toekomst ondergeschikt maakt aan eindeloze groei. Hoewel landbouw niet de hoofdrol speelt, is ook agro-ecologie onderdeel van deze bredere systeemverandering: agro-ecologische boerenpraktijken vormen al een levend voorbeeld van een economie die dient wat echt belangrijk is. Een sterke instap in alternatief economisch denken.

De nabespreking kan uitnodigen de vertaalslag te maken naar voedselgerelateerde praktijkvoorbeelden.