Binnenkort in De Kapel

  • 9 nov Jannie Nijwening, lezing: “Ik kan alleen woorden ontmoeten”
  • 13 nov Lucia Swarts; celloconcert
  • 16 nov Cees Meinhardt, lezing: Humanistisch Vormingsonderwijs op scholen
  • 20 nov FILM -  Outgrow the system, een film in het kader van het Food Film Festival
  • 23 nov Michel Dijkstra, lezing: “Spiegel van hemel en aarde”; de hart-geest relatie in de Chinese en Japanse filosofie.
  • 30 nov Rob Mascini, lezing: “Kerst tegemoet… Hoe de oudste voorstellingen in de catacomben en kerken van Rome ons verhalen van Kerstmis.”
  • 7 dec Wil Kouwenberg, lezing: Wie ben je? Ken je mij?  
  • 14 dec Sabine Wagemakers, lezing: Human Design, de blauwdruk van je ziel.
  • 21 dec Shura Lypovski, zangeres in de  Adventsviering
  • 24 dec Kerstviering met Bart-Jan van Gaart
Iedere woensdag is er een stilte moment/meditatie, vanaf 9.00 tot 9.30u ben je van harte welkom!

Elly Mulder, lezing: De praktijk van het straatpastoraat.

Op 20 oktober vertelt Elly Mulder over De praktijk van het straatpastoraat.

Aanvang 10.30 uur.
Toegang : richtbedrag van € 10 ter dekking van kosten.

Straatpastoraat gaat over geestelijke verzorging voor mensen die op straat leven of een zwervend bestaan leiden.
Door toeval kwam Elly in aanraking met de daklozenwereld, eerst in Den Haag, later in Haarlem waar zij jarenlang werkte als straatpastor. Hier ontmoette zij dagelijks mensen die we ‘dak- of thuisloos’ noemen. Zelf heeft zij het liever over mensen ‘van de straat’. Maar wie zijn dat eigenlijk?
Elly neemt ons mee in haar ervaringen. Ze vertelt over ontmoetingen op straat of in de daklozenopvang, over wanhoop en uitzichtloosheid, over pech en eigen verantwoordelijkheid. Maar vooral belicht zij de bijzondere mensen en ontroerende verhalen die haar diep geraakt hebben.
In een presentatie met veel eigen beeldmateriaal maakt zij inzichtelijk wat het betekent om dakloos te zijn (geweest) en op welke wijze de straatpastor probeert mensen te ondersteunen op het gebied van zingeving en levensvragen.

Drs. Elly Mulder (1962) heeft Theologie en Religiewetenschappen gestudeerd in Leiden. Tot haar expertisegebieden rekent zij de ‘moderne’ theologie, Jodendom, Hindoeïsme en Westerse esoterie. Als promovenda is zij verbonden aan het Leiden University Centre for the Study of Religion (LUCSoR) waar zij onderzoek doet naar de ontwikkelingsgang van een tweetal kerkgenootschappen in Den Haag tijdens het Interbellum.

 

×