Zondag 5 januari zal drs. Katrijne Bezemer een lezing houden met als thema Hartmut Rosa, filosoferen over onze tijd.
Hartmut Rosa is een hedendaags filosoof met studies in sociologie en politicologie. Hij wijst ons op de versnelling van het dagelijks leven door de moderne technische ontwikkelingen. Dat leidt naar gevoelens van het leven ‘niet bij te kunnen houden’, geweldige haast te hebben en vervolgens gevoelens van vervreemding. Een pas op de plaats maken is in theorie mogelijk maar er zijn grote krachten aan het werk. Het moderne kapitalisme eist, zegt Rosa, deze haastige inzet. Niet om vooruitgang te boeken maar om niet hopeloos achter te blijven. Rosa voert het concept ‘Resonantie’ in. Resonantie moet je helpen je thuis te blijven voelen in de wereld.
Drs. Katrijne Bezemer is voorganger van de afdelingen Zuid-Kennemerland en Voorburg van Vrijzinnigen Nederland. Zij is theoloog en historicus. Haar interessegebieden zijn de gnosis en de mystiek.
Op deze zondag 5 januari ontmoeten we elkaar ook voor het eerst in het nieuwe jaar in De Kapel. Na een toespraakje van voorzitter Sjoukje Schaafsma heffen we het glas voor wederzijds goede wensen voor 2020